Britský bulvární nedělník News of the World v neděli po 168 letech vychází naposledy. Svou činnost uzavírá po skandálu s odposlechy telefonů, jenž otřásá britskou mediální a politickou scénou a který zasáhl i premiéra Davida Camerona.

Australský mediální magnát Rupert Murdoch, do jehož impéria list patří, dokonce zamířil do Londýna, aby se pokusil následky celé aféry zmírnit. Nedělník koupil v roce 1969 a později k němu přidal další bulvár The Sun, seriózní The Times a podíl na televizi BSkyB.

Britská média se v sobotu shodla, že aféra bude mít mimořádný dopad na britskou politiku i sdělovací prostředky. The Independent se dokonce na první stránce ptal, zda nejde o britskou obdobu Watergate, tedy aféry, která stála v roce 1974 funkci amerického prezidenta Richarda Nixona.

Murdoch uvedl, že výnos z posledního vydání půjde na charitu. Úřad britského premiéra uvedl, že neměl s rozhodnutím nic společného.

Nová odhalení vedla i k výzvám po odstoupení Rebeky Brooksové z čela News International - vydavatele News of the World. Brooksová patří k Murdochovým nejbližším spolupracovnicím.

Skandál rozpoutal list The Guardian, který většinu fakt kolem odposlechů odhalil a udržoval celou věc při životě.