Izrael v pátek zasadil drtivý úder Íránu. Byla to operace, která se připravovala dlouho a čekalo se na vhodný okamžik, řekl na speciálním panelu konference Globsec Forum v Praze v pátek večer Amos Yadlin, izraelský generál, který před lety sám vedl útok na irácký jaderný reaktor. 

„Nemohu mluvit o utajovaných věcech, protože jak tu sedíme, tak běží další vlna útoku, aby se práce dokončila,“ zdůraznil penzionovaný generál, který po úspěšné kariéře bojového pilota, kterou zakončil jako zástupce velitele izraelského letectva, stál několik let také v čele izraelské vojenské rozvědky.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • – Na co všechno bylo potřeba v Íránu útočit
  • – Proč se útok odehrál právě nyní
  • – Jaké jsou další scénáře vývoje konfliktu
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se