Lidé z toho jsou myslím opravdu smutní. Obzvlášť v umění anebo emoční lidi to vede až k tomu, že si nad tím nejednou doma popláčou,“ říká k frustraci ve slovenské společnosti zpěvačka Katarzia. Protože je pro ni těžké se smiřovat s tím, co se roky na Slovensku děje, žije už mnoho let v Česku. „Jako umělec i jako člověk si tady přijdu daleko lépe přijatá,“ vysvětluje hudebnice ve Spotlightu.

Slovensko je pro nás v tomhle už dlouho vyčerpávající. Jestli jsem to vstřebala? Pro mě je velmi těžké smiřovat se s tím, co se tam děje už roky,“ říká slovenská zpěvačka Katarína Kubošiová alias Katarzia po útoku na slovenského premiéra Roberta Fica.

Dlouhodobě jí vadí, že politici některým společenským skupinám poslední roky ubližují a urážejí se menšiny, jako třeba LGBT+. Lidé by podle zpěvačky měli začít být racionálnější a nejednat tolik skrze emoce. „Společnost a politici na Slovensku potřebují dospět,“ nabádá v rozhovoru.

Kubošiová tvrdí, že se v Česku cítí mnohem lépe než na Slovensku. Se svou rodnou zemí si prý asi nerozumí. „Já nerozumím Slovensku a ono mně,“ říká a popisuje, na co v zemi pravidelně narážela. „Strašně často se mi stávalo, že si na mě lidé ukazovali prstem, byli zlí nebo se mi posmívali za to, co mám oblečené. Řeší úplné blbosti, v podstatě je tam nějaká míra malosti,“ dodává hudebnice.

Možný nástupce Fica? Extrémně chytrý muž, který se umí dohodnout. Je méně zaťatý, než premiér

Katarzia v rozhovoru mluví také o tom, jak se z ní postupně stává introvert, přestože kdysi byla spíše exhibicionistkou. Jako zpěvačka, která je velmi exponovaná nejen na pódiu, si prý v průběhu let začala uvědomovat negativní stránky pozornosti spojené s její prací a uzavírat se do sebe. 

Zpěvačka mimoto popisuje, jak se vyrovnává třeba se sexismem, pokud na něj narazí. Podle ní není cesta hned někoho odsoudit. „Pokud jde o inteligentní muže, se kterými pracuji a jsou starší, tak se snažím vnímat i jejich kontext. Neříct si hned: Bože, to je debil, že mi zase říká, jak jsem krásná nebo mi komentuje zadek,“ přibližuje Katarzia s tím, že takovým lidem raději v klidu řekne, že jí to je nepříjemné a ať si na to dávají pozor. „Řeknu: Prosím nemluvte tak se mnou, ale nemyslím tím, že jste hloupí,“ dodává hudebnice. 

Možný nástupce Fica? Extrémně chytrý muž, který se umí dohodnout. Je méně zaťatý, než premiér

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist