Izraelský ministr pro diasporu Amichaj Chikli rozeslal lídrům několika evropských zemí včetně České republiky varování před rozsáhlou sítí agentů Hamásu v Evropě. Ve středu to uvedl izraelský deník The Jerusalem Post. Osobní dopisy podle listu obdrželi také představitelé Belgie, Británie, Dánska, Itálie, Maďarska, Německa, Nizozemska, Řecka, Švédska, stejně jako zástupci Evropské unie.

Chikli v dopisu připomněl, že bojovníci palestinského radikálního hnutí Hamás se při svém říjnovém útoku na Izrael dopouštěli masakrů civilního obyvatelstva. „Od těchto masakrů se násilí páchané vůči Židům celosvětově zvýšilo o 120 procent, což je šokující statistika. Krvelačnost Hamásu se bohužel neomezuje na Izrael a Židy, ale rozšiřuje se i na Evropu a křesťany,“ napsal podle izraelského deníku ministr v dopise.

Hamás po mnoho let působil po celém světě, především díky tajným humanitárním darům, prohlašuje také izraelské ministerstvo v dokumentu. „Jde o složitou síť nenávisti, která působí v mnoha zemích, včetně těch západních a silně demokratických. Tento fenomén musí být co nejrychleji vymýcen,“ stojí podle izraelského deníku v dopise.

Pro to už na Západě nebude pochopení. Reportér popsal míru destrukce v Gaze

Pro to už na Západě nebude pochopení. Reportér popsal míru destrukce v Gaze