Izraelská armáda uvedla, že při leteckém úderu zničila na severu Pásma Gazy dům vůdce hnutí Hamás Ismáíla Haníji, který trvale žije v Kataru. Podle armády byl objekt využíván jako místo schůzek vysokých představitelů této teroristické organizace. Izraelští vojáci při razii v uprchlickém táboře Šatí poblíž města Gaza, kde Haníjův dům stál, objevili a zničili velké množství zbraní, napsal deník Haarec.

Tajná zbraň Izraelců. V tunelech by jim proti Hamásu zachránila životy

Hamás podle serveru The Times of Israel už před oznámením izraelské armády uvedl, že letectvo zasáhlo dva domy, které patřily Haníjovi a jeho rodině. Ty stojí v táboře Šatí, který je Haníjovým rodištěm.

Při pozemní operaci v uprchlickém táboře ležícím u pobřeží Středozemního moře izraelští vojáci z pozemních jednotek objevili velké množství zbraní a vybavení, které podle armády patřily námořním silám Hamásu. Kromě střelných zbraní a výbušnin byla nalezena i potápěčská výstroj, uvedly izraelské ozbrojené síly podle agentur.

Tajná zbraň Izraelců. V tunelech by jim proti Hamásu zachránila životy

Nahlédněte do zákulisí dění v Evropě a sledujte českou stopu v Bruselu. Odebírejte nejlepší newsletter v Česku věnovaný EU Ředitelé Evropy. Připravují ho pro vás každý týden Ondřej Houska a Kateřina Šafaříková.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist