Po nedělním protiizraelském protestu, který zastavil provoz na letišti v Machačkale na jihu Ruska, zadržela policie 60 lidí. Devět policistů utrpělo zranění, dva z nich skončili v nemocnici. Informuje o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na ruskou agenturu RIA Novosti.

Stovky protestujících v neděli večer vtrhly na letištní plochu vzdušného přístavu v hlavním městě převážně muslimské republiky Dagestán, kde krátce předtím přistálo letadlo z Izraele, které pak mělo pokračovat do Moskvy. Úřadům se postupně situaci, která se vyhrotila v době války mezi Izraelem a palestinským radikálním hnutím Hamás, podařilo dostat pod kontrolu.

Nikomu z pasažérů letadla se nic nestalo. Při incidentu podle dosavadních zpráv utrpělo zranění 20 protestujících. Nyní ruské úřady uvedly, že znají identitu 150 nejaktivnějších demonstrantů.

Místní vláda v Dagestánu vyzvala občany, aby zůstali v klidu a takovýchto protestů se neúčastnili. Letiště v Machačkale zůstane uzavřené do 6. listopadu.

Protižidovské nálady v částech Ruska nabývají na síle. V sobotu obklíčil dav rozzlobených lidí hotel ve městě Chasavjurt v Dagestánu kvůli fámě, že se v něm ubytovali uprchlíci z Izraele. Podle místních zpráv vniklo do hotelu několik desítek mužů, kteří údajně kontrolovali pasy hotelových hostů. Policie hotel uzavřela.

Bude to nejhorší za sedmdesát let. Expert popsal, co teď čeká Izrael a Palestinu

Bude to nejhorší za sedmdesát let. Expert popsal, co teď čeká Izrael a Palestinu