Den stý třicátý druhý, 5. července.

S příchodem léta se v různých částech Kyjeva objevily objekty takzvaného „botanického umění“. Jedná se o zahradní rostliny, které jsou speciálně vysazovány – a poté, co vzejdou a rozkvetou, vytvoří obraz. A teď tyto živé obrazy těší oči kolemjdoucích. Mě samotného zaujaly příběhy, které zobrazují.

Je tam i ukrajinský voják, který mává potopené ruské válečné lodi, portrét pilota a taky ženy kojící v krytu dítě. Všechno jsou to symbolické obrazy, které vznikly v posledních měsících a jsou zachyceny tímto složitým způsobem.

Jak potopená loď, tak pilot stíhačky (takzvaný „Kyjevský přízrak“, který nad městem sestřeloval ruská letadla) jsou symboly válečných vítězství a vojenského hrdinství, kojící matka pak představuje symbol civilního hrdinství.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.