Den stý dvacátý čtvrtý, 27. června.

Minulý víkend byla Ukrajina vystavena masivnímu raketovému útoku ruských sil. Mluví se o šedesáti vypálených raketách, z nichž čtyři explodovaly v Kyjevě. Zbytek byl zamířen na další velká města a taky na místa, která měla být podle ruských generálů zničena – vojenské objekty a infrastrukturní uzly, většinou na severu země. Jak je zřejmé, vojenské cíle utrpěly nejméně.

A taky ty průmyslové. V Kyjevě jedna raketa spadla na dvůr prázdné mateřské školy (teď platí stanné právo, školy a školky jsou mimo provoz) a další zničila několik pater obytné výškové budovy – jeden člověk zemřel a několik osob bylo zraněno. Není jasné, kam se poděly další dvě osoby, ale oběti nalezeny nebyly. Představitelé města tvrdí, že cílem ostřelování bylo „zastrašování“ a nic jiného.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.