Situace na bělorusko-polské hranici se vyostřila. Více než tisícovka migrantů tam v pondělí pronikla na území nikoho a chce se dostat do Polska. Polská armáda v reakci na aktuální dění vyhlásila pohotovost. Směrem k hranici se migranti vydali v pondělí ráno. Na sociálních sítích se okamžitě objevily fotografie stovek lidí, včetně žen a dětí, jak pochodují podél hlavní silnice směrem k hraničnímu přechodu Kuźnica. Nakonec prostříhali plot. Pokud se ale domnívali, že jsou již v EU, mýlili se. Další plot a skutečná hranice, obsazená polskými pohraničníky, je čekala o pár set metrů dále.

Uprchlíci tak zůstali na území nikoho, běloruští pohraničníci je odmítají pustit zpět. Na jednom místě se migrantům podařilo prolomit i druhý plot, ale polští pohraničníci vytvořili lidský řetěz a i s pomocí vrtulníku hranici uhájili. Migranti, z nichž většina byli podle médií Kurdové z Iráku, přitom skandovali „Německo!“. Právě tam se chtějí dostat. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.