Dva synové bývalého saúdskoarabského krále Abdalláha byli propuštěni z vězení v luxusním rijádském hotelu. Dostali se tam s dalšími desítkami významných občanů země kvůli rozsáhlému vyšetřování korupce. Zatýkání začalo před dvěma měsíci a z hotelu už mohlo odejít asi 20 lidí.

K propuštění princů Mišála bin Abdalláha a Fajsala bin Abdalláha dal podle zdroje agentury Reuters svolení generální prokurátor. Ve vazbě je stále jejich bratr princ Turkí bin Abdalláh, o němž ještě prokurátor nerozhodl.

Úřady nechaly v rámci protikorupčního tažení od začátku listopadu do hotelu Ritz-Carlton zavřít zhruba 200 princů, ministrů a obchodníků.

Někteří z propuštěných přistoupili na odevzdání části svého majetku. Byl mezi nimi i vůbec nejbohatší z Abdalláhových synů, bývalý velitel národní gardy princ Mutaib bin Abdalláh. Na svobodě je od listopadu, ale dostal se na ni za souhlas, že vládě zaplatí miliardu dolarů (21 miliard korun).

Saúdskoarabský list Ukáz napsal, že propuštěno bylo už 23 osob, které přistoupily na finanční vyrovnání s vládou. Další propouštění mají následovat v příštích dnech. Ti, kteří na dohodu nepřistoupili, budou podle listu postaveni před soud.