Mluvčí amerického prezidenta Donalda Trumpa Sean Spicer si hledá nástupce, který by převzal jeho roli při pravidelných tiskových briefingy Bílého domu. S odvoláním na zdroje z Trumpova týmu to napsal deník Politico, jehož informaci později potvrdily i tiskové agentury.

Spicer čelí kvůli svému vystupování před novináři kritice, sám prezident za ním však údajně stojí a podle médií je pravděpodobné jeho přeřazení na méně exponovanou pozici.

Trump je ze strany médií pod tlakem především ve věci údajných ruských zásahů do loňské volební kampaně, kvůli nimž musí Spicer odpovídat prakticky denně na nepříjemné dotazy. Bílý dům v minulých týdnech snížil frekvenci tiskových briefingů a některé z nich začal provádět bez přítomnosti televizních kamer.

Spicer již podle listu Politico oslovil několik možných nástupců, mimo jiné i rozhlasovou moderátorku Lauru Ingrahamovou či redaktora deníku Daily Mail Davida Martoshka, ani jeden z nich však tuto informaci nepotvrdil.

Na konci května odešel jiný z kritizovaných mediálních pracovníků Bílého domu, ředitel komunikace Mike Dubke. Po třech měsících opustil Trumpův úřad bez udání důvodu, média však hovořila o možných souvislostech s ruskou kauzou.