Ruský prezident Vladimir Putin měl v dětství volný režim a mnoho času trávil na ulici, k lepšímu jeho život změnilo až judo. Ke studiu práv se přihlásil proto, že stál o službu u sovětské tajné policie KGB. Putin to řekl v obsáhlém rozhovoru s americkým režisérem Oliverem Stonem, jehož první část v pondělí vysílal kabelový kanál Showtime.

Putin se narodil v Leningradu (dnes Petrohrad) jako pozdní dítě rodičů, kteří předtím o dvě ratolesti přišli. "Existoval jsem ve volném režimu, mnoho času jsem trávil na ulici. Jakmile jsem se začal zabývat judem, můj život se změnil k lepšímu. Hned po skončení (střední) školy jsem v Leningradě zahájil studium práv," řekl ruský vůdce.

Šéf Kremlu se zmínil i o své kariéře v KGB, kde sloužil až do rozpadu SSSR. Stoneovi řekl, že v sovětském systému byli absolventi na práci rozdělováni. "Museli jste jít pracovat tam, kam vás poslali. A mě poslali tam. Chtěl jsem tam ale pracovat. Nejen to – šel jsem na právnickou fakultu, protože jsem chtěl pracovat v KGB," citovala Putina agentura TASS.

Putin podle ruských médií při tvorbě pořadu besedoval americkým režisérem dlouho, sešli se prý desetkrát. Naposledy to bylo letos v únoru a "žádné téma nebylo tabu". V pořadu, který bude stanice vysílat do čtvrtka, se zabývá stavem rusko-amerických vztahů, situací v Sýrii a na Ukrajině, svými styky prezidenty Georgem Bushem mladším, Barackem Obamou a Donaldem Trumpem. Zmiňuje se i o výkonu své prezidentské funkce a o době, kterou v Kremlu hodlá strávit, napsala agentura TASS.

Stone se projevoval jako Putinův stoupenec už dříve. Podle serveru The Daily Beast čtyřdílný seriál není ničím jiným než polidšťováním uctívaného hrdiny a zatracováním Ameriky.