Americká policie ve středu v Trumpově hotelu ve Washingtonu zadržela muže, v jehož voze našla střelné zbraně a náboje. Informovala o tom agentura AP. Svým postupem policie podle prohlášení zabránila "možné katastrofě v hlavním městě".

Třiačtyřicetiletého Bryana Molese, lékaře z amerického státu Pensylvánie, policisté zadrželi v luxusním washingtonském ubytovacím zařízení Trump International Hotel, které stojí necelý kilometr od Bílého domu. Učinili tak asi půl hodiny poté, co se ubytoval.

Policisty v hlavním městě na muže upozornili jejich pensylvánští kolegové, kteří dostali tip, že Moles míří do Washingtonu a mohl by být nebezpečný. V jeho voze policie našla útočnou pušku, pistoli a množství nábojů.

Muže už policisté obvinili z držení neregistrovaných zbraní a munice. Vyšetřovatelé se rovněž zabývají údajnými výhrůžkami, které Moles pronesl. Komu vyhrožoval, ale není jasné.

Okolí známého Trumpova hotelu na Pensylvánské třídě, který vznikl v budově bývalé pošty, se stal v poslední době shromaždištěm odpůrců současného prezidenta, upozornila agentura Reuters.