Šest osob v noci na pátek zadržela britská policie během protiteroristické akce v Londýně a v hrabství Kent. Jedna žena utrpěla při raziích střelné zranění, informovaly zahraniční agentury. Podle protiteroristického koordinátora policie překazila "aktivní" plán na spáchání teroristického útoku. Se čtvrtečním incidentem nedaleko sídla britských premiérů zásah prý nesouvisel.

Žena postřelená během nočního zásahu ve čtvrti Willesden na severozápadě Londýna je v současné době v nemocnici. Její stav je podle agentury Reuters vážný, ale stabilizovaný. Její pokoj v nemocnici střeží policie, prozatím žena ale nebyla formálně zadržena.

Policie na adrese, kde došlo ke střelbě, zadržela dvě osoby, mladíka ve věku 16 let a 20letou ženu, jednoho 20letého muže pak zadržela v sousedství. Později zadržela na stejném místě ještě dvě další osoby, které se vracely domů, obě ve věku 28 let. Poslední zadrženou je 43letá žena z Kentu. Všichni jsou podezřelí z plánovaní teroristického útoku. Během akce policisté prohledali také několik objektů.

Podle britského koordinátora boje proti terorismu Neila Basua stále probíhají domovní prohlídky na třech místech, policie se ale domnívá, že žádné nebezpečí již nehrozí. Na otázku, zda policisté překazili "aktivní" plán na spáchání atentátu, Basu odpověděl, že ano.

Noční protiteroristická razie nijak nesouvisela se čtvrtečním incidentem, během kterého policie v centru Londýna nedaleko sídla britských premiérů zadržela muže podezřelého z přípravy teroristických činů, uvedla policie. Zadržený měl u sebe několik nožů. Vyšetřování tohoto případu pokračuje. Podle Basua muž zůstává ve vazbě.

Bezpečnostní opatření v okolí britského parlamentu a vládních budov v Londýně jsou zvýšená kvůli březnovému teroristickému útoku před Westminsterským palácem, kde Brit Khalid Masood zabil pět lidí včetně policisty ve službě. K atentátu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist