Skupina opilých pěti českých vojáků, kteří jsou součástí jednotky poslané na tříměsíční cvičení do Litvy, se v noci ze soboty na neděli dožadovala vstupu do nočního klubu Portas v přístavu Klajpeda. Podle svodky litevské policie a několika litevskojazyčných i ruskojazyčných médií s odvoláním na litevské policejní zdroje a agenturu BNS musela zasahovat policie. Ruskojazyčná média hovoří i o tom, že policie se s vojáky poprala a musela použit elektrické paralyzéry, což litevské zdroje nepotvrzují. V původní policejní svodce se podle litevských zdrojů hovoří o opilých vojácích, kteří odmítli uposlechnout pokynů policie a odmítli také dechovou zkoušku. 

Incident potvrdil HN mluvčí litevské armády Andrius Dilda. Podle něj byla pětice vojáků oblečena v civilu a dožadovala se vstupu do nočního klubu. "Nejspíš byli opilí," řekl Dilda. Ochranka je nechtěla pustit, a když začali být agresivní, zavolala policii. Ta má z celé akce videozáznam, ale Dilda nemohl potvrdit, zda musela policie použít donucovací prostředek či paralyzér.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.