Bílý dům v pondělí kritizoval nárůst počtu politicky motivovaných falešných zpráv poté, co v neděli taková nepravdivá informace podle všeho donutila jistého muže ze Severní Karolíny ke střelbě z poloautomatické pušky ve washingtonské pizzerii. Zmíněná restaurace čelí nařčením, že je střediskem sexuálního zneužívání dětí, za kterým stojí neúspěšná demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová, napsala v noci na dnešek agentura Reuters.

Případu falešné zprávy, kterou sdílel i syn Michaela Flynna, poradce pro otázky národní bezpečnosti budoucího prezidenta Donalda Trumpa, média říkají pizzagate. Její podstatou je, že Clintonová se šéfem svého volebního štábu Johnem Podestou skrze pizzerii řídili sexuální zneužívání dětí.

Osmadvacetiletý Edgar Maddison Welch se v neděli vyzbrojil pistolí, brokovnicí a poloautomatickou puškou AR-15, která je civilní verzí útočné pušky M16, a vydal se do restaurace, aby se osobně přesvědčil, zda se zde dějí nepravosti vůči dětem. Během incidentu vystřelil. Policie ho však brzy zadržela, takže vypjatá situace skončila bez krveprolití.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist