Na regionální železniční trati na jihu Slovenska se v pátek ráno srazil vlak českého dopravce RegioJet s kamionem řízeným českým řidičem. Při nehodě podle záchranářů utrpělo zranění 35 osob. Mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj informoval, že ke srážce došlo u města Velký Meder na železničním přejezdu vybaveném zvukovou a světelnou signalizací, která podle dostupných informací byla funkční.

Mluvčí hasičského a záchranného sboru Zuzana Farkasová dopoledne upřesnila původní informace, podle kterých si kolize vyžádala 13 zraněných.

Na místě nehody zasahovali hasiči a posádky vozů záchranné služby i záchranářského vrtulníku.

Podle RegioJetu byli ošetřeni cestující s otřesem mozku, zlomeninami a s drobnými zraněními a odřeninami způsobenými nárazem.

Strojvedoucí byl převezen do nemocnice. Slovenská média informovala, že utrpěl těžká zranění, upadl do bezvědomí a z vlaku ho museli pomocí techniky vyprostit hasiči. Část vlakové soupravy při nehodě vykolejila.

Podle policejní mluvčí Márie Linkešové není jasné, z jakých důvodů český řidič kamionu vjel na přejezd v době, kdy tam projížděl vlak. Požití alkoholu u něj policisté nezjistili.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

RegioJet zavedl u Velkého Medera náhradní autobusovou dopravu. Při srážce byla poškozena železniční trať i zabezpečovací zařízení.

Nehoda se stala na regionální trati mezi Bratislavou a Komárnem, kde RegioJet provozuje státem dotovanou osobní vlakovou dopravu.

Související