Evropská komise začala Polsko oficiálně prověřovat kvůli novým zákonům jeho vlády, které podle některých kritiků ohrožují demokracii a zásady právního státu v zemi. Bude žádat důsledné vysvětlení a vzájemná jednání ohledně reformy polského Ústavního soudu. Tyto kroky jsou první fází mechanismu, který může komise spustit, pokud se domnívá, že členská země porušuje základní unijní hodnoty.

"Poslal jsem polské vládě dopis, abychom začali dialog v rámci mechanismu zásad právního státu. Chci zdůraznit, že jde o dialog na základě spolupráce. Takže doufám, že dostanu písemnou odpověď, ale pokud budou chtít, jsem připraven kdykoliv přijet do Varšavy," řekl místopředseda Evropské komise Frans Timmermans.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.