Při útoku ozbrojenců ve městě Mukačevo na západě Ukrajiny byli zabiti nejméně dva lidé, čtyři civilisté a tři policisté utrpěli zranění. Informovala o tom v sobotu agentura AP s odvoláním na prohlášení ukrajinského ministra vnitra Arsena Avakova. Ozbrojení muži údajně nejdříve obsadili "civilní objekt", místní média informovala, že šlo o sportovní klub. Následně je policie obklíčila.

"V Zakarpatské oblasti probíhá speciální operace s cílem zastavit, odzbrojit a zatknout příslušníky zločineckého gangu, který obsadil civilní budovu v Mukačevu," uvedl ministr v prohlášení na Facebooku. Jeden civilista a jeden policista jsou v kritickém stavu, dodal Avakov.

Podle informací místních médií měli útočníci na svém oblečení znak nacionalistického ukrajinského hnutí Pravý sektor. Sportovní klub, ve kterém je i posilovna a bazén, vlastní místní zákonodárce, který Pravý sektor kritizoval, uvedla agentura AP. Mrtvými jsou prý právě dva členové Pravého sektoru.

Žádné další podrobnosti o situaci ve městě nebyly známy, podle ministra vnitra byli ozbrojenci obklíčeni a dostali šanci se vzdát.

Mukačevo leží na západě Ukrajiny na hranicích s Polskem a Slovenskem. V době meziválečného Československa bylo součástí Podkarpatské Rusi.