Už více než deset lidí v Rusku letos stálo život pořízení takzvané selfie, a tak policie zahájila osvětovou kampaň k tomu, jak by majitelé chytrých telefonů měli fotit bezpečně. Napsala to agentura Reuters.

Ministerstvo vnitra v rámci kampaně Bezpečná selfie představilo sérii situací, kdy není radno se věnovat vlastnímu výrazu na fotografii v chytrém telefonu. Vzkazuje, že "selfie na železničních kolejích je špatný nápad, pokud je ti život milý".

Připomíná také třeba, že kdo si autoportrét dělá na vodě, může mít problém udržet rovnováhu. Letáky upozorňující zejména mladé lidi na rizika, která s sebou může nést fotografování sebe samotného v nějaké nebezpečné situaci, budou rozdávat policisté.

Ministerstvo vnitra vyzvalo veřejnost, aby přišla s vlastními nápady na další varování. Jeho zástupci uvedli, že za každým z těch existujících stojí tragický případ z reálného života.

Letos v květnu se například vážně zranila mladá žena z Moskvy, když si fotila selfie s pistolí v ruce a střelila se při tom do hlavy. Elektrický proud usmrtil mladíka z Rjazaňské oblasti, který se chtěl vyfotit na střeše vlaku.

"V poslední době jsme bohužel zaznamenali, že počet neštěstí, jejichž oběťmi byli lidé, kteří si pořizovali selfie, neustále roste," řekla Elena Alexejevová z ministerstva vnitra. Od začátku roku takto utrpělo zranění více než sto lidí a přes deset jich přišlo o život.

Související