Ministři britské vlády musejí počítat s tím, že jejich platy neporostou ani během druhého funkčního období premiéra Davida Camerona. Ministerský předseda v nedělníku The Sunday Times napsal, že zmrazení platů je součástí snahy o snížení rozpočtového deficitu, který by konzervativci chtěli smazat do roku 2018/2019. Britští ministři nyní pobírají roční plat 134 565 liber (asi 5,2 milionu korun), jeho výše se nezměnila od roku 2010, kdy Cameron mzdy ministrům o pět procent snížil.

Konzervativci, kteří s překvapivou převahou vyhráli nedávné parlamentní volby, slíbili, že během následujících dvou let seškrtají státní výdaje o 25 miliard liber. To by prý mělo vést k tomu, že se během jejich vlády podaří zcela smazat nynější pětiprocentní schodek hospodaření. 

"Rozhodl jsem se zmrazit platy ministrů vlády... ve chvíli, kdy celá země musí napřít všechny své síly, musíme i my odevzdat svůj díl," napsal premiér. 

Nezávislá komise, která v Británii dohlíží na platy a náhrady zákonodárců, navrhla, aby se letos platy poslanců zvýšily o deset procent na 74 tisíc liber. Cameron komisi vyzval, aby svůj návrh znovu zvážila.