Americký realitní magnát Robert Durst byl obviněn z vraždy a také z nelegálního držení zbraní. Hrozí mu až trest smrti, informovala agentura Reuters.

Jedenasedmdesátiletý Durst, který byl zatčen v sobotu v New Orleansu na základě losangeleského zatykače, je podle amerických médií podezřelý z vraždy své přítelkyně, spisovatelky a scenáristky Susan Bermanové.

Agentura AP z policejních zdrojů zjistila, že prokuratura státu Louisiana ho dodatečně obvinila také z držení palné zbraně a marihuany. Nyní je ve vazební věznici v New Orleans.

Zatykač byl na Dursta vydán kvůli 15 let staré vraždě a dalším deliktům. Trest smrti, který mu teď hrozí, je ale v Kalifornii zřídkakdy vykonán.

Případ o víkendu v USA vyvolal značný rozruch, protože Durst se údajně nevědomky sám přiznal při natáčení dokumentu HBO o jeho životním příběhu.

Malý připnutý mikrofon zachytil jeho samomluvu, když byl sám v koupelně. "Tak, a je to. Dostali tě... Co jsem to k sakru udělal? Zabil jsem je všechny, samozřejmě," říká milionář v dokumentu odvysílaném v neděli.

Durst, který platí za podivína, je už dlouho podezírán také z vraždy své ženy Kathleen, která beze stopy zmizela v roce 1982, a z vraždy souseda z roku 2001. Nikdy mu však vina nebyla prokázána.

Novým důkazem hovořícím v Durstův neprospěch má být i dopis, který před lety napsal zmíněné přítelkyni, která byla jeho asistentkou. Písmo z ručně psané adresy má shodné znaky jako rukopis, kterým anonym poslal krátce po její vraždě policii oznámení, že se v jejím bytě nachází mrtvola.

Na obou dopisech je stejná pravopisná chyba – místo jména Beverly Hills tam stojí Beverley Hills. Sám Durst navíc v dokumentu říká, že tento anonym mohl policii poslat jen vrah. Asistentka byla zavražděna krátce před tím, než měla svědčit v kauze zmizelé manželky.

Nejstarší syn a předpokládaný hlavní dědic realitního impéria Durstů, jehož rodinný majetek odhadl magazín Forbes na čtyři miliardy dolarů, což je přes 105 miliard korun, se s rodinou rozešel poté, co otec před smrtí učinil šéfem podniku jeho mladšího bratra Douglase. Ten zatčení sourozence přivítal a prý doufá, že "bude konečně uznán vinným za vše, co udělal".

Související