Po úterních amerických volbách se do politiky dostali dva muži z rodin dvou amerických prezidentů. Shodou okolností jsou oba z různých politických táborů. Do Senátu voliči poslali demokrata Edwarda Kennedyho mladšího. A je téměř jisté, že v Texasu získal post zemského komisaře republikán George P. Bush.

George P. Bush je vnukem amerického prezidenta George H. W. Bushe, synovec prezidenta George W. Bushe. A dokonce i jeho otec Jeb pracoval v americké administrativě, a to jako guvernér Floridy.

George je ale první z dynastie Bushů, komu se podařilo přetrhnout neúspěšný první vstup na politickou scénu. Všichni jeho předchůdci ve volbách uspěli až napodruhé. Jeho dědeček prohrál bitvu o senátorské křeslo v roce 1964. Jeho strýc prohrál volby do Kongresu v roce 1978. A prapradědeček Prescott Bush nevyhrál první politický souboj o místo v senátu v roce 1950.

Nový šéf úřadu zemského komisaře, který má na starosti státní pozemky a spravuje práva na těžbu minerálů v Texasu, si odsloužil osm měsíců u námořnictva v Afghánistánu. Pro mnoho vysoce postavených republikánu je důležité, že Bush mluví plynně španělsky (za ženu si vzal hispánku). Proto ho vidí jako člověka, který si dokáže poradit se stále početnější hispánskou komunitou. "O těchto dvou etnických skupinách něco vím. Ve skutečnosti jimi jsem," tvrdil v předvolební kampani. 

Do Senátu si jako svého zástupce voliči z Connecticutu vybrali demokrata Edwarda Kennedyho. Tedy synovce zavražděného Johna F. Kennedyho a syna někdejšího vlivného senátora za Massachusetts Edwarda Kennedyho, který v roce 2009 podlehl rakovině mozku.

Třiapadesátiletý Ted Kennedy ve volbách ve svém okrsku porazil republikána Bruce Wilsona. Poprvé se o Tedu Kennedym jako o možném demokratickém kandidátovi hovořilo v roce 2012. Tehdy se spekulovalo, že by mohl kandidovat za rodný stát Massachusetts do amerického Senátu. Kennedy se ale nakonec rozhodl pro státní zákonodárný sbor Connecticutu, kde žije již 20 let.

Rodina Kennedyů byla v politice i ve společenském životě poválečných Spojených států nepřehlédnutelná, zároveň ale čelila osobním tragédiím. Strýcové nynějšího senátora a bratři jeho otce John a Robert byli zavražděni. Jeden jako prezident země, druhý jako uchazeč o nominaci na něj a senátor. Neštěstí potkalo i Johna, syna zavražděného prezidenta. V roce 1999 zahynul v troskách letadla.