Desítky tisíc lidí v Irsku protestují proti zavedení poplatků za vodu a instalaci vodoměrů, které před měsícem prosadila vládní koalice. V sobotu se po celé zemi uskuteční na 90 demonstrací proti novému nařízení. Irsko je přitom jednou z posledních západních zemí, kde se dosud vůbec nekontrolovala spotřeba vody a lidé neplatili vodné ani stočné.

"Moje kolegyně si po obdržení přihlášky k poplatkům poprvé vypla tekoucí vodu, když si čištila zuby," popsala pro HN Češka žijící v Irsku Hana Niedermeierová.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se