Desítky tisíc lidí v Irsku protestují proti zavedení poplatků za vodu a instalaci vodoměrů, které před měsícem prosadila vládní koalice. V sobotu se po celé zemi uskuteční na 90 demonstrací proti novému nařízení. Irsko je přitom jednou z posledních západních zemí, kde se dosud vůbec nekontrolovala spotřeba vody a lidé neplatili vodné ani stočné.
"Moje kolegyně si po obdržení přihlášky k poplatkům poprvé vypla tekoucí vodu, když si čištila zuby," popsala pro HN Češka žijící v Irsku Hana Niedermeierová.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











