Irácká vláda ztratila kontrolu nad zařízením na výrobu chemických zbraní. Tím pádem není schopná splnit mezinárodní závazky, kterými se zaručila, že zničí toxiny v továrně uchovávané.
Jak informuje agentura Reuters i britský zpravodajský server BBC, v dopise o tom zpravil generálního tajemníka OSN Pan Ki-muna irácký velvyslanec Mohamed Ali Alhakim.
Podle něj zařízení v komplexu Muthanna 70 kilometrů severozápadně od hlavního města Bagdádu obsadili teroristé Islámského státu v Iráku a Levantě (ISIL) 11. června. Ve dvou bunkrech jsou tam přechovávány zbytky raket naplněných plyny, které zasahují nervovou soustavu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













