Irácká vláda ztratila kontrolu nad zařízením na výrobu chemických zbraní. Tím pádem není schopná splnit mezinárodní závazky, kterými se zaručila, že zničí toxiny v továrně uchovávané.

Jak informuje agentura Reuters i britský zpravodajský server BBC, v dopise o tom zpravil generálního tajemníka OSN Pan Ki-muna irácký velvyslanec Mohamed Ali Alhakim.

Podle něj zařízení v komplexu Muthanna 70 kilometrů severozápadně od hlavního města Bagdádu obsadili teroristé Islámského státu v Iráku a Levantě (ISIL) 11. června. Ve dvou bunkrech jsou tam přechovávány zbytky raket naplněných plyny, které zasahují nervovou soustavu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se