Po zatčení údajného dvojího agenta pracujícího pro Spolkovou zpravodajskou službu (BND) a americkou CIA se německá vláda špionážní aférou intenzivně zabývá. Po Spojených státech požaduje vysvětlení a zároveň diskutuje o ochranných opatřeních proti podobným případům.

Ministr vnitra chce zpřísnit kontrolu zpravodajské komunikace. Navrhl, aby se nařízení německých tajných služeb vztahovala také na Spojené státy i další partnery z NATO - Velkou Británii a Francii. "Musíme mít naše zdánlivé spojence pod dohledem," zdůraznil mluvčí křesťanských demokratů (CSU) Stephan Mayer pro týdeník Spiegel.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se