Po zatčení údajného dvojího agenta pracujícího pro Spolkovou zpravodajskou službu (BND) a americkou CIA se německá vláda špionážní aférou intenzivně zabývá. Po Spojených státech požaduje vysvětlení a zároveň diskutuje o ochranných opatřeních proti podobným případům.
Ministr vnitra chce zpřísnit kontrolu zpravodajské komunikace. Navrhl, aby se nařízení německých tajných služeb vztahovala také na Spojené státy i další partnery z NATO - Velkou Británii a Francii. "Musíme mít naše zdánlivé spojence pod dohledem," zdůraznil mluvčí křesťanských demokratů (CSU) Stephan Mayer pro týdeník Spiegel.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












