Německá kancléřka Angela Merkelová navrhuje vytvoření evropské komunikační sítě, která by zvýšila ochranu dat.

Nový systém by měl zabránit tomu, aby se e-maily a data automaticky dostávaly do rukou organizací ve Spojených státech. Návrh projedná ve středu s francouzským prezidentem Francoisem Hollandem.

Důvodem k plánovanému opatření je rozsáhlá špionáž amerických tajných služeb, kterou na veřejnost vynesl whistleblower Edward Snowden. Odposlechy se údajně týkaly i telefonátů samotné Merkelové.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se