Německá kancléřka Angela Merkelová navrhuje vytvoření evropské komunikační sítě, která by zvýšila ochranu dat.
Nový systém by měl zabránit tomu, aby se e-maily a data automaticky dostávaly do rukou organizací ve Spojených státech. Návrh projedná ve středu s francouzským prezidentem Francoisem Hollandem.
Důvodem k plánovanému opatření je rozsáhlá špionáž amerických tajných služeb, kterou na veřejnost vynesl whistleblower Edward Snowden. Odposlechy se údajně týkaly i telefonátů samotné Merkelové.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












