Sedm ukrajinských vojáků přišlo o život a minimálně sedm utrpělo zranění v léčce nastražené proruskými separatisty u Kramatorska na východě země. Ztráty potvrdilo ukrajinské ministerstvo obrany s tím, že všechny raněné i padlé se podařilo z bojiště evakuovat. Ukrajinská agentura Unian hovoří o více než 30 útočnících.

"Vojenská jednotka byla cynicky a záludně ostřelována ze zálohy. Teroristé zaútočili na ukrajinské výsadkáře z granátometů, vedli hustou palbu z automatických zbraní," oznámilo ministerstvo podle agentury Interfax.

Povstalci ohlásili, že se jim podařilo zničit dva ukrajinské obrněné transportéry, ale v boji padl i jeden z jejich ozbrojenců.

"Kolona se skládala ze dvou obrněných transportérů a třech nákladních vozů GAZ 66. Ozbrojenci zaútočili na jedno obrněné vozidlo a GAZ, vojáci opětovali palbu. Útočníků bylo mezi 30 a 40," citovala agentura Unian ukrajinského novináře Arťoma Ševečenka. Podle jejích informací útočníci měli na kolonu políčeno už od soboty.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se