Vyrostly v USA, zajímavě se oblékají, mají neotřelé názory na svět. A k tomu nosí hidžáb. Tyto mladé muslimky si říkají "mipsters".

"Mipster je vždy vepředu, pokud jde o nejnovější hudbu, módu, umění, kritické myšlení, jídlo, představivost, kreativitu a vůbec všechno," vysvětlují v záhlaví facebookové stránky Mipsterz. Na první pohled jde o popis běžného hipstera, tedy člověka, který je "zasvěcený" do posledního společenského dění a zároveň má originální vkus v hudbě nebo vlastní pohled na módní trendy.

Pro mipstery, tedy hipstery, kteří vyznávají islám, je navíc důležitý rozměr jejich víry.

"Mipster je někdo, kdo hledá inspiraci v islámské tradici posvátných knih, mystických básníků, nebojácných proroků, inspirativních politiků, zasvěcených imámů a ostatních lidských bytostí pátrajících po transcendentním stavu vědomí," dodávají na svém Facebooku.

Ze skupiny muslimských dívek, které na internetu debatovaly o všem, od nejnovějších hudebních trendů po politiku a válku, se postupně stala otevřená komunita věřících mladých žen.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.