Japonská společnost Tokyo Electric Power (Tepco), která provozuje jadernou elektrárnu Fukušima, dnes oznámila, že poblíž skladovacích nádrží, které obsahují vysoce radioaktivní vodu, objevila nová místa s vysokou radiací. Podle agentury Reuters by to mohlo znamenat, že v areálu došlo k dalším únikům kontaminované vody. Tepco to ale přímo nepotvrdilo.

Únik 300 tun radioaktivní vody oznámila japonská společnost v úterý a zároveň sdělila, že jde o zatím největší únik z některé ze stovek skladovacích nádrží elektrárny. Dodala, že zatím neví, jak a kudy voda vytekla, má ale podezření, že se tak stalo přes ventil vedoucí do odtokového koryta kolem nádrže. Uniklá voda se vsákla do půdy.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se