Z japonské jaderné elektrárny Fukušima Daiiči, poničené přílivovou vlnou tsunami v roce 2011, uniklo 300 tun vysoce radioaktivní vody. Jde o zatím největší únik z některé ze stovek skladovacích nádrží elektrárny.

Podle společnosti Tepco, která elektrárnu provozuje, kontaminovaná voda unikla z ocelové skladovací nádrže. Společnost zatím neví, jak a kudy voda vytekla, ale má podezření, že se tak stalo přes ventil vedoucí do odtokového koryta kolem nádrže.

Mluvčí Tepco Masajuki Ono řekl, že uniklá voda se vsákla do půdy poté, co jí většina přetekla přes bariéru z pytlů s pískem kolem nádrže.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se