Formální žádost Applu o povolení fotografování v Oslu zarazil norský Národní bezpečnostní orgán (NSM). "Fotografie s takovou mírou přesnosti by mohly poskytnout informace o bezpečnostních opatřeních, která přitom mají zůstat utajena," vysvětlil rozhodnutí ředitel NSM Oyvind Mandt norskému deníku Aftenposten.

Podle novinářů se norské vládě nelíbí letecké fotografování strategických budov armády nebo ředitelství zpravodajské služby.

Mandt připomíná, že pro Norsko je důležitá kontrola materiálů získaných na jeho území. Norské společnosti tak s povolením letecké fotografie pořizovat mohou. Strategické oblasti ovšem musí být vyobrazené v horší kvalitě.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se