Formální žádost Applu o povolení fotografování v Oslu zarazil norský Národní bezpečnostní orgán (NSM). "Fotografie s takovou mírou přesnosti by mohly poskytnout informace o bezpečnostních opatřeních, která přitom mají zůstat utajena," vysvětlil rozhodnutí ředitel NSM Oyvind Mandt norskému deníku Aftenposten.
Podle novinářů se norské vládě nelíbí letecké fotografování strategických budov armády nebo ředitelství zpravodajské služby.
Mandt připomíná, že pro Norsko je důležitá kontrola materiálů získaných na jeho území. Norské společnosti tak s povolením letecké fotografie pořizovat mohou. Strategické oblasti ovšem musí být vyobrazené v horší kvalitě.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












