Kate, její manžel princ William a jejich syn opustili krátce po 20. hodině SELČ londýnskou nemocnici, kde vévodkyně v pondělí porodila. Jejich odchod, kterému přihlížel dav lidí a mnoho novinářů, přenášela živě britská televize. Rodina má nyní pobývat v Kensingtonském paláci.

Před vchodem nemocnice Kate a William se synem přešli rovnou k novinářům, kteří na tenhle okamžik čekali dlouhé hodiny, a odpověděli jim na pár otázek.

"Na jméně pořád ještě pracujeme," prohlásil princ William. Vévodkyně Kate se svým synemPoznamenal, že dítě má zatím více vlasů než on sám. "Je to velký kluk a je, díkybohu, celý po Kate," dodal.

Kate doplnila, že porod byl pro ni velmi emocionální a že každá rodina určitě ví, jak se teď ona a její manžel cítí.

"Připomenu mu jeho nedochvilnost, až bude trochu starší, protože vím, jak dlouho jste tu museli všichni čekat," přidal ještě s úsměvem pyšný otec.

Poté královský pár děkoval přítomným lidem za gratulace a vrátil se zpět do nemocnice. O chvíli později společně odjeli černým Range Roverem. Kate seděla vzadu s dítětem, vpředu byla ochranka a princ William řídil.

Rodina má nyní pobývat v londýnském Kensingtonském paláci. William si bere dva týdny otcovské dovolené, Kate se poté přesune ke svým rodičům, aby jí matka Carole s péčí o dítě v začátcích pomohla.

Už před tím malý princ přijal první návštěvy. Odpoledne ho přišli navštívit rodiče vévodkyně Kate, Carole a Michael Middletonovi." Je naprosto nádherný," řekla při odchodu Carole o vnukovi. V krátkém vyjádření potvrdila, že matce i dítěti se daří dobře.Princ William se synem

Jasná budoucnost narozeného prince: Už teď se plánuje, kde bude vyrůstat a kam půjde do školy - čtěte ZDE

Přehlídka nevkusu. Firmy v reklamě těží z narození britského královského potomka - čtěte ZDE

Middletonovi do nemocnice okolo 16. hodiny přijeli v černém taxíku a s úsměvem na tváři. Odešli po více než hodině. Při příchodu krátce zapózovali na schodech přítomným početným fotografům.

Krátce po nich přijel do nemocnice také Williamův otec princ Charles s Camillou. V krátkém vyjádření při odchodu řekl, že dítě je nádherné a že ho uvidí "za chvilku".

Pro zajímavost, naposledy byli tři mužští následníci trůnu pohromadě před více než sty lety. Stalo se tak před smrtí královny Viktorie v roce 1901, kdy se sešli její syn Edward VII., vnuk Jiří V. a pravnuk Edward VIII.

Zbývá vám ještě 0 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se