Hospitalizaci nejméně 130 lidí si vyžádala sobotní nehoda jihokorejské letecké společnosti Asia Airlines na letišti v San Francisku. Ocas letounu při přistání zavadil o ranvej, načež stroj přistávací dráhu opustil. Kola podle očitého svědka zavadila o překážku a letoun se začal rozpadat. "Za chvíli klouzal a otočil se. Křídla narazila na přistávací dráhu," popsal svědek. Pak se kabinou pro cestující začaly šířit plameny.

Letecká nehoda, při které o život přišli dva lidé, zaujala média po celém světě.

Jeden z prvních tweetů o nehodě letounu Boeing 777 v San Francisku se objevil na oficiálních stránkách letiště v San Francisku krátce po nehodě. "Na letišti v San Francisku se stala nehoda. Let Asia číslo 214 ze Soulu havaroval. Na místě zasahují záchranné jednotky," stojí v tweetu.

Jeden z cestujících David Eun, který byl na palubě havarovaného stroje, hned po jeho opuštění letadlo vyfotil. "Právě jsem havaroval na letišti v San Francisku. Ocas letadla je pryč. Většina lidí se zdá být v pořádku. Já jsem také celý," tweetoval Eun.

Nehoda letounu připravila o život dvě oběti, 181 lidí bylo zraněno, 123 vyvázlo bez zranění.

Sobotní nehodu bude vyšetřovat americká Národní dopravní bezpečnostní komise (NTSB) a do San Franciska plánuje přiletět i čtyřčlenný inspekční tým z Jižní Koreje.

Zbývá vám ještě 40 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se