Tři nejvyšší manažeři společnosti Google Larry Page, Sergey Brin a Eric Schmidt už vlastní kromě dalších i tryskáče Boeing 757 a Boeing 767. Nyní s nimi budou moci přistávat na vlastní ranveji na letišti v San José.

Rada města San José v Kalifornii tento týden rozhodla o postavení nového terminálu na místním letišti. Postaví ho společnost Signature Flight Support a stát bude 82 milionů dolarů, tedy v přepočtu asi 1,6 miliardy korun.

Téměř třicetiakrový prostor v západní části letiště nebude veřejný, přístup tam budou mít jen soukromí vlastníci letadel. Největším nájemcem bude společnost Google, podle titulu San Jose Mercury News budou její manažeři využívat pět ze sedmi nových hangárů.

Vizualizace nového terminálu v San José, který má sloužit společnosti Google

Městská rada schválila padesátiletou nájemní smlouvu se společností Signature Flight Support většinou hlasů. Proti stavbě byl jediný radní, Pierluigi Oliverio. Namítl, že jsou jiné cesty, jak pomoci městskému letišti od krachu, než vyrušování obyvatel dalšími lety. Letiště totiž i přes svou strategickou polohu v Silicon Valley není mezi cestujícími příliš oblíbené a potýká se s finančními problémy. Za nový terminál by dostávalo tři miliony dolarů na nájemném.

Tryskáče Googlu jsou nyní zaparkované v areálu Moffett Field, který patří NASA, ale smlouva jim bude brzy končit. Nabídku Googlu na rekonstrukci hangáru, ve kterém letadla aktuálně mají, úřady neschválily.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se