Pohotovostní jednotka britské policie v londýnské čtvrti Soho obklíčila dům, který okupují squatteři a odpůrci chystaného summitu G8.

Zákrok vyvolala obava z nepokojů, které příslušníci skupiny StopG8 chystají na protest proti blížícímu se summitu osmi nejmocnějších států světa. Dvoudenní schůzka začíná v Severním Irsku příští týden v pondělí.

Skupina StopG8 chce v Soho uspořádat "karneval proti kapitalismu". K okupovanému domu bylo povoláno sto policistů, podle zpravodajského serveru BBC došlo i k menším násilnostem. Nezvané obyvatele domu v ulici Beak Street policisté vyzvali, aby objekt opustili. Strážci pořádku chtějí prohledat je samotné, a po nich i celý dům.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se