Syrská armáda při nedělní ofenzivě dobyla strategické povstalecké město Kusajr na západě země. Tvrdí to syrská státní média, podle kterých vládní vojáci kontrolují většinu města. Syrská tisková agentura SANA ale zároveň informovala, že v některých čtvrtích ještě vládní síly stále bojují s "teroristy", což je termín, kterým režim označuje ozbrojenou opozici.
Povstalci drželi Kusajr rok. Mohli z něj blokovat silnici mezi Damaškem a pobřežím a komplikovat tak přesuny vládních jednotek. Armáda město před nedělním frontálním útokem řadu týdnů obléhala.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












