Syrská armáda při nedělní ofenzivě dobyla strategické povstalecké město Kusajr na západě země. Tvrdí to  syrská státní média, podle kterých vládní vojáci kontrolují většinu města. Syrská tisková agentura SANA ale zároveň informovala, že v některých čtvrtích ještě vládní síly stále bojují s "teroristy", což je termín, kterým režim označuje ozbrojenou opozici.

Povstalci drželi Kusajr rok. Mohli z něj blokovat silnici mezi Damaškem a pobřežím a komplikovat tak přesuny vládních jednotek. Armáda město před nedělním frontálním útokem řadu týdnů obléhala.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se