Severoamerické úřady zmařily plánovaný teroristický útok na osobní vlak mezi Torontem a New Yorkem. Terčem útoku měl být pravidelný spoj, který provozuje americká železniční společnost Amtrak, informovaly podle agentury Reuters americké bezpečnostní zdroje. Kanadská policie se domnívá, že plán podporovala Al-Káida.

Kanadská policie potvrdila, že ve dvou největších kanadských městech, Torontu a Montrealu, byly zatčeny dvě osoby podezřelé z plánování útoku. Kanadská policie se domnívá, že zatčená dvojice byla schopna útok provést, ale veřejnost prý nebyla bezprostředně ohrožena.

Na operaci, která útok zmařila, se údajně podílelo i americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti a americká federální policie FBI.

Podezřelí podle úřadů nemají nic společného s atentátem při bostonském maratonu z minulého týdne.

Zatýkání v Kanadě předcházel podle Reuters nejen bostonský atentát, ale také odhalení, že kanadští občané se podíleli na lednovém útoku islamistů na plynárenský podnik v Alžírsku.

V roce 2006 byla v okolí Toronta zatčena skupina více než tuctu mužů obviněných z plánování pumových útoků na různé cíle v Kanadě.