Spojené státy se rozhodly poslat vzkaz do komunistické Severní Koreje. Bombardéry B-52, které jsou mimochodem schopné nést i jaderné hlavice a které nyní létají nad poloostrovem, mají severokorejskému vedení dát jasně najevo technologickou vyspělost USA a Pchjongjang zastrašit.

Že se Američané rozhodli bombardéry nasadit do společného cvičení se svým jihokorejským spojencem, v úterý potvrdil mluvčí Pentagonu.

"Cvičením se ujistíme, že americké a jihokorejské síly jsou připravené k boji, připravené bránit Jižní Koreu a přemoci jakýkoli útok proti spojenci," cituje George Littlea zpravodajská CNN.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se