Spojené státy se rozhodly poslat vzkaz do komunistické Severní Koreje. Bombardéry B-52, které jsou mimochodem schopné nést i jaderné hlavice a které nyní létají nad poloostrovem, mají severokorejskému vedení dát jasně najevo technologickou vyspělost USA a Pchjongjang zastrašit.
Že se Američané rozhodli bombardéry nasadit do společného cvičení se svým jihokorejským spojencem, v úterý potvrdil mluvčí Pentagonu.
"Cvičením se ujistíme, že americké a jihokorejské síly jsou připravené k boji, připravené bránit Jižní Koreu a přemoci jakýkoli útok proti spojenci," cituje George Littlea zpravodajská CNN.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












