Írán spolu s Hizballáhem – svým libanonským spojencem – vytváří síť milicí uvnitř Sýrie, aby tak chránili své politické zájmy v regionu. A to i v případě, že vláda Bašára Asada padne. Píše to list Washington Post s odvoláním na americké zdroje na Blízkém východě.
Milice zatím bojují po boku syrské armády ve snaze udržet Asada u moci. Podle zdrojů listu ovšem plní i druhou funkci – jsou pojistkou Íránu, která udrží politický vliv Teheránu v Sýrii i v případě, že Damašek padne a Sýrie se začne "drolit" podle etnických nebo náboženských linií.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












