Írán spolu s Hizballáhem – svým libanonským spojencem – vytváří síť milicí uvnitř Sýrie, aby tak chránili své politické zájmy v regionu. A to i v případě, že vláda Bašára Asada padne. Píše to list Washington Post s odvoláním na americké zdroje na Blízkém východě.

Milice zatím bojují po boku syrské armády ve snaze udržet Asada u moci. Podle zdrojů listu ovšem plní i druhou funkci – jsou pojistkou Íránu, která udrží politický vliv Teheránu v Sýrii i v případě, že Damašek padne a Sýrie se začne "drolit" podle etnických nebo náboženských linií.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se