Týden před izraelskými parlamentními volbami roste napětí mezi přemiérem Benjaminem Netanjahuem a americkým prezidentem Barackem Obamou. Nebo se to přinejmenším zdá ze zpráv médií. V úterý vyšel ve Spojených státech komentář, kde se autor cituje Obamovo tvrzení, že Netanjahu vede Izrael k izolaci. Ve středu zase "nejmenovaní členové" Netanjahuova Likudu izraelskému listu řekli, že se Obama "mstí".

Renomovaný americký analytik Jeffrey Goldberg ve svém komentáři psal, že Obama v soukromí prohlašuje, že Netanjahu vede svou osadnickou politikou Izrael k naprosté izolaci: "V otázkách souvisejících s Palestinci považuje prezident (Obama) premiéra (Netanjahua) za politického zbabělce." Dodal také, že prezident vnímá Netanjahuovu politiku jako škodlivou pro Izrael, protože nepozná, co je pro zemi výhodné.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se