Po pátečním rozhodnutí chorvatského parlamentu si mohou oddychnout i někteří čeští uživatelé drog. Držení omamných látek pro vlastní potřebu bude od nového roku v této balkánské zemi pouze přestupkem, a ne trestným činem, jak tomu bylo doposud.

Konzumenti drog už nebudou trestáni vězením, ale vysokou pokutou. Rozhodl o tom parlament, který většinou hlasů upravil trestní zákoník, napsal chorvatský deník Jutarnji list.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se