Po pátečním rozhodnutí chorvatského parlamentu si mohou oddychnout i někteří čeští uživatelé drog. Držení omamných látek pro vlastní potřebu bude od nového roku v této balkánské zemi pouze přestupkem, a ne trestným činem, jak tomu bylo doposud.
Konzumenti drog už nebudou trestáni vězením, ale vysokou pokutou. Rozhodl o tom parlament, který většinou hlasů upravil trestní zákoník, napsal chorvatský deník Jutarnji list.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












