V amerických státech Washington a Colorado bylo během voleb pořádně rušno. Voliči zde rozhodovali nejenom o novém prezidentovi, ale také o legalizaci marihuany pro rekreační účely. A jako první státy v USA si ji v referendu odhlasovali jako legální, jak informovala agentura Reuters.
Lidé ji tak budou moci volně užívat od jednadvacátého roku života do množství jedné unce, což je zhruba 28 gramů.
Referendum o legalizaci proběhlo i v Oregonu, zde ho ale voliči zamítli.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











