V amerických státech Washington a Colorado bylo během voleb pořádně rušno. Voliči zde rozhodovali nejenom o novém prezidentovi, ale také o legalizaci marihuany pro rekreační účely. A jako první státy v USA si ji v referendu odhlasovali jako legální, jak informovala agentura Reuters.

Lidé ji tak budou moci volně užívat od jednadvacátého roku života do množství jedné unce, což je zhruba 28 gramů.

Referendum o legalizaci proběhlo i v Oregonu, zde ho ale voliči zamítli.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se