Izraelská vláda už v neděli přiznala, že od vyhrocení situace v pásmu Gazy minulou středu, musela čelit více než 44 milionům kybernetických útoků. K napadení některých serverů se přihlásila skupina Anonymous, která v nejnovějším videu označila jednání Izraele za barbarské a brutální.
Četnost útoků na weby je přímo úměrná s armádními útoky v pásmu Gazy. "Když dojde na operaci, jako je ta současná, zaznamenáváme v tomto sektoru zvýšenou aktivitu," potvrdila za izraelskou vládu Carmela Avnerová. Podle ní se ale naprostou většinu útoků podařilo odrazit, úspěšný byl jen jeden, který shodil izraelské vládní stránky na několik minut.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












