Izraelská vláda už v neděli přiznala, že od vyhrocení situace v pásmu Gazy minulou středu, musela čelit více než 44 milionům kybernetických útoků. K napadení některých serverů se přihlásila skupina Anonymous, která v nejnovějším videu označila jednání Izraele za barbarské a brutální.

Četnost útoků na weby je přímo úměrná s armádními útoky v pásmu Gazy. "Když dojde na operaci, jako je ta současná, zaznamenáváme v tomto sektoru zvýšenou aktivitu," potvrdila za izraelskou vládu Carmela Avnerová. Podle ní se ale naprostou většinu útoků podařilo odrazit, úspěšný byl jen jeden, který shodil izraelské vládní stránky na několik minut.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se