Na severovýchodě USA pokračuje odklízení následků ničivé bouře Sandy, která si zde podle posledních bilancí vyžádala na osmdesát obětí. Město New York, které postihl výpadek elektrického proudu, bude do nejhůře zasažených oblastech distribuovat potraviny a vodu.

"Přineste si tašku," vzkázal starosta Michael Bloomberg lidem s tím, že jeden člověk si bude moci odnést tři jídla a pět lahví vody. Na Manhattanu by elektřina měla zase začít fungovat do konce víkendu. V jiných částech města to ale může trvat i více než týden, uvedl Bloomberg.

Upozornil zároveň všechny, aby si kvůli riziku vzniku požáru dávali pozor při používání svíček. Začalo platit také omezení pro vjezd aut na Manhattan. Mohou tam jen vozy s nejméně třemi pasažéry.

Tradiční maraton, který je naplánován na neděli, se díky otevření newyorských parků nakonec skutečně poběží.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se