Archeologům v Keni se zřejmě podařilo najít nový lidský druh, který se na Zemi pohyboval před 2 miliony let. Objev nových kosterních pozůstatků naznačuje, že v té době vedle sebe v Africe žily nejméně tři různé druhy lidí.

Nálezy z Koobi Fora jsou dalším z řady důkazů, které popírají populární představu, že došlo k přímému, plynulému vývoji od prvního druhu primátů k dnešnímu člověku, píše server britské televize BBC.

"Nové kosterní pozůstatky potvrzují, že spolu s Homo erectus žily v raném pleistocénu ve východní Africe další dva druhy rodu Homo," prohlásil tým archeologů, který výsledky svého výzkumu publikoval v časopise Nature.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se