Archeologům v Keni se zřejmě podařilo najít nový lidský druh, který se na Zemi pohyboval před 2 miliony let. Objev nových kosterních pozůstatků naznačuje, že v té době vedle sebe v Africe žily nejméně tři různé druhy lidí.
Nálezy z Koobi Fora jsou dalším z řady důkazů, které popírají populární představu, že došlo k přímému, plynulému vývoji od prvního druhu primátů k dnešnímu člověku, píše server britské televize BBC.
"Nové kosterní pozůstatky potvrzují, že spolu s Homo erectus žily v raném pleistocénu ve východní Africe další dva druhy rodu Homo," prohlásil tým archeologů, který výsledky svého výzkumu publikoval v časopise Nature.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








