Před dvaceti lety se v Srbsku bojovalo a být homosexuálem bylo opravdu nebezpečné. Teď, dvanáct let poté, co byl Slobodan Miloševič svržen, se stává hlavním městem transsexuálů. Informoval o tom server listu New York Times (NYT).

Srbští poslanci totiž oficiálně povolili operace pohlaví a navíc zajistili, že budou placeny ze zdravotního pojištění. Služeb místních lékařů ale nevyužívají jenom Srbové - minulý rok si v Srbsku nechalo změnit pohlaví na sto cizinců. A jejich počet se stále zvyšuje.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se