Britská policie dnes zadržela pět zaměstnanců bulvárního listu The Sun. Informovala o tom agentura Reuters. Policejní zátah v tiskovém prohlášení potvrdila i mateřská mediální společnost News Corporation. Policie dnes v souvislosti s uplácením policistů zástupci médií zatkla také další tři osoby.

Podle mediálního impéria News Corporation magnáta Ruperta Murdocha se uskutečnily domovní prohlídky u zadržených i prohlídky jejich kanceláří. Šéfredaktor listu vydal prohlášení, v němž uvedl, že je zatčením svých spolupracovníků šokován, a ujistil, že redakce pracuje na tom, aby pondělní číslo vyšlo jako obvykle.

Policie ještě před oznámením zátahu v The Sun uvedla, že zadržela osm lidí. Později upřesnila, že v policejních celách vedle pětice z The Sun skončili také zaměstnankyně ministerstva obrany, příslušník ozbrojených sil a policista.

Vyšetřování korupce běží paralelně s policejním vyšetřováním nezákonných odposlechů, s jejichž pomocí již zrušený Murdochův bulvární list News on the World získával informace. Údajně přitom média uplácela policisty a další úředníky.

Policie dnes potvrdila, že poslední vlna zatýkání je výsledkem spolupráce detektivů se zvláštním výborem, který News Corporation ustavila k vyšetření možných novinářských nepravostí.

V rámci vyšetřování korupce spojené s médii se už v Británii ocitlo ve vazbě 21 lidí včetně tří policistů, ale nikdo zatím nebyl obviněn. Policie pokračuje ve shromažďování důkazů.