Jen několik dní po zveřejnění videa, na kterém Íránci představují na první pohled nepoškozený "sestřelený" americký letoun, armádní představitel Íránu prohlásil, že ho Spojeným státům zpátky nevydají.
Zástupce šéfa íránských Revolučních gard Hosejn Salámí ve vysílání státní televize uvedl, že ze strany USA se jednalo o nepřátelský akt a zároveň bez dalších podrobností varoval před "větší" odvetnou akcí.
"Nikdo nevrací symbol agrese straně, která pátrala po tajemstvích a životně důležitých informacích souvisejících s národní bezpečností země," vysvětlil postoj Teheránu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











