Nejméně čtyři lidé zemřeli v sobotu při zřícení venkovního jeviště během bouřky v americkém Indianapolisu. Dalších nejméně 40 osob bylo zraněno, někteří z nich vážně, informovala s odvoláním na místní úřady agentura Reuters.

Zhruba 12 tisíc lidí v momentě neštěstí čekalo na vystoupení countryového dua Sugarland.

Podle videozáznamu zveřejněného na serveru YouTube se pod nápory silného větru zřítila konstrukce scény a spadla do míst, kde seděli fanoušci.

Na místo vyrazilo množství záchranářů, jimž se brzy podařilo zpod konstrukce vyprostit zaklesnuté lidi.

V době pádu dosahoval vítr rychlosti 96 km/h, napsal místní list Indianapolis Star. K neštěstí došlo v sobotu ve 21 hodin místního času (v neděli v 1 hodinu SELČ).

Podle místních médií byly mezi zraněnými a převezeny do nemocnice také děti. Podle Brad Weaver, šéfa místních policistů, pádu jeviště nešlo zabránit.

Zřícení jeviště v Indianapolis

Svědek nehody Chris britské stanici BBC řekl: "To byla nejhorší věc, kterou jsem kdy v životě viděl. Viděli jsme, jak najednou přišly černé mraky, pak se obloha rozjasnila a zahřmělo. Skoro to vypadalo jako hurikán, který udeřil z ničeho nic."

Zpěvačka z dua Sugarland Jennifer Nettles vyjádřila politování a soustrast s těmi, kteří při tragické nehodě zemřeli.

Zřícení jeviště v Indianapolis

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist